Novotná (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den, prosím vás o pomoc a o váš názor na zdravotní stav mého partnera.

Před 3 měsíci mu začalo zvonění v uších, poté na konci října ho začaly brnět končetiny – ruce i nohy, pokaždé nějaká jiná končetina, většinou ruka i noha najednou, intenzita se různě měnila – nevypozorovali jsme v závislosti na čem to bylo.

Byl na vyšetření na neurologii a lékařka ho s podezřením na roztroušenou sklerózu poslala na lumbální punkci a magnetickou rezonanci mozku. Obě vyšetření dopadly v pořádku – nikde žádná anomalita a podle vyšetření je zdravý.

Jelikož se jeho stav nelepšil, tak mu lékařka dala žádanku k neurologovi, objednací termíny jsou až na konec prosince. Nicméně jeho zdravotní stav se zhoršuje, dnes v noci se probudil a necítil nohy, během dne se stav zase zlepšil, nyní se zase zhoršuje.

Už jsme opravdu zoufalí, na neurologické ambulanci nám sdělili, že když vyšetření dopadlo dobře, tak je podle nich zdravý a už pro nás nemohou nic jiného udělat a že máme zvážit variantu, že to může být psychického původu. Což samozřejmě neznevažuji, ale přijde mi, že ho dostatečně nevyšetřili, vlastně jako jediný možný důsledek jeho problémů zvolili roztroušenou sklerózu a když to dle vyšetření není ono, tak už se na něj dívají, jako kdyby si problémy vymýšlel. Prosím o váš názor, zda se třeba nemůže jednat o problém s páteří/štítnou žlázou…? Nebo je opravdu roztroušená skleróza jediné možné vysvětlení dlouhodobého (přicházejícího a odcházejícího) brnění/necitlivosti končetin?

MUDr. Alena Cabalová odpověděl