vanda (neregistrovaný uživatel)

Vážená paní doktorko, chtěla bych se zeptat na Váš názor, jelikož už se mnou nechce nikdo nic dělat. Předem se omlouvám za trochu delší dotaz.

Je mi 27 let, a od mala mám velmi úzkostlivou povahu – vždy jsem byla spíše introvertní povahy, a vše si trochu moc brala. Už v pubertě mě 2x odvezla záchranka na základě mého stavu – divný pocit po těle a v hlavě, tachykardie, apod. Všechna vyšetření byla vždy negativní a vždy nad tím bylo mávnuto rukou, že je to nervového původu.
Nějak to ustalo a x let jsem měla pokoj, ale před pár lety se k tomu přidaly i stavy deja vu, při kterých se mi dělá černo před očima, a musím si sednout, aby to přešlo. Má neuroložka mi napsala EEG, na kterém se nic neukázalo, a opět mi jen řekla, že je to stresem, ale ještě pro jistotu mě má objednat na EEG se spánkovou deprivací – na to už ale čekám 3 měsíce (prý se mi sama ozve).
V poslední době jsem už na prášky. Po 3 letech jsem se rozešla s přítelem alkoholikem, a to mi na mých stavech také nepřidalo. Denodenně mám deja vu, jak normální i ty zvláštní, při kterých je mi na omdlení, už asi měsíc mě pálí v pravé noze, někdy jdu a mám pocit, že jsem spadla (jako ve výtahu), ale je to jen niterní pocit, těžko se to popisuje. Několikrát do týdne na mě přijde neuróza – stav celkového neklidu, bušení srdce, někdy to přejde třeba za 10 minut, a někdy se to se mnou táhne několik dní. Často mi tyto úzklostlivé stavy právě vyvolá to deja vu – ale nevím, zda si to sama psychicky nepřivolávám. Poslední dva týdny mě tak nějak pobolívá celé tělo – občas mě bolí/píchá v noze, jindy zase třeba levá ruka, dnes je to pravé rameno, včera to byl levý loket. Připadám si jako blázen.
Ačkoli mi rozum říká, že je to vše stresem, docela mě, ačkoli nejsem hypochondr, straší ty deja vu a to pálení v noze. Chci se zeptat, jaký na to máte názor. Nejsem typ člověka, co by si uměl u lékařů vybojovat různá vyšetření.

Mockrát děkuji, Vanda.

MUDr. Alena Cabalová odpověděl