Jiří (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den ,
prosím mám dotaz na odborníka neurologa.
Jsem urostlý 2 metrový chlap. Udělalo se mi  nevolno , padl jsem nazad na dlažbu bez zábran, a silně se udeřil do týla , následně ztratil vědomí . Vnímal jsem až zásah RZS která mi zajišťovala žilní vstup. Jaká byla přesná doba mého bezvědomí není bohužel známo . Dle zásahu a času z protokolu RZS lze pouze odhadovat  cca 10-15 min.  Po základní stabilizaci jsem byl odvezen do zdravotnického zařízení . Zde udělali základní vyšetření interní jako EKG , náběry krve, základní neurologické vyšetření a CT hlavy aby vyloučili krvácení . Následně jsem byl po 2 hodinách z příjmu propuštěn domů kde si mne převzala rodina . Bylo mi velmi nevolno a měl jsem ukrutné bolesti hlavy a krku. Po cca 2 dnech jsem byl rodinou odvezen do jiného zdravotnického zařízení kde jsem byl přijat k hospitalizaci po velmi důkladném vyšetření . Hospitalizace  zde trvala 11 dní mimo jiné se závěrem, poruchy dynamiky a zhmoždění C páteře.        Při příjmu k hospitalizaci přijímací lékař velmi hrubě odsuzoval první zdravotní zařízení které mne mělo údajně ponechat alespoň 2-3 dny v klidu na lůžku i když nebyly okamžitě znatelné nějaké  příznaky.
Mé dotazy prosím pěkně jsou:
-pokud je člověk  po pádu, úderu do hlavy a jakékoliv době bezvědomí měl by  zůstat v klidu ?
-je možné aby velký hematon na hlavě který  byl při příjmu do druhého zařízení znatelný, hmatatelný a popsán v  příjmové zprávě nebyl  krátce cca do 1 hodiny po úrazu znatelný ?  Může se hematon udělat či zvětšit a žvětšovat například i pár hodin či den po úrazu ?
-mohou nastat komplikace když se po takovémto úrazu nedodrží režim  ?
-byl jsem zdráv do doby úrazu, cca po 6 měsících kdy mne stále velmi bolela hlava, měl jsem silné závratě, občas i došlo k pádu bylo provedeno PET/CT kde byla zjištěna snížená akumulace FDG 18 v oblasti úderu. Může se prosím vyskytovat jaká si forma epilepsie po úrazu?
Velmi děkuji za přečtení a odpovědi. Pokud je třeba zaplatit prosím o č účtu.
S úctou Jiří Rubáš

MUDr. Alena Cabalová odpověděl