Michaela (neregistrovaný uživatel)

Dobrý den,
vloni v srpnu začala mít má babička (70let) problémy s viděním. Nejrve viděla zdvojeně, poté začala mít problémy s prostorovým viděním, špatně viděla do dálky i na blízko a tyto problémy se různě střídaly. Nakonec co lékaři přisoudili špatné indikaci léků (na cukrovku 2.typ, cholesterol), které babička postupně vysadila či byly nahrazeny jinými léky. Po půl roce problémy ustaly a babička viděla opět dobře. Bohužel dobře viděla pouze 3 měsíce, od té doby se její vidění rapidně zhoršilo. Opět trpí zdvojeným viděním, občasnou ztrátou prostorového vidění, špatně vidí na dálku, na blízko. Tyto problémy se neustále střídají, jeden týden např. nemůže číst, další například vůbec nevidí na dálku. Její oči vzájemně nesplupracují, každé kouká jinam. Teď jí ke všemu začalo ještě padat víčko, nejprve na pravém oku, což se po pár dnech zlepšilo, ale pro změnu jí padá zase na levém oku. Před 3 měsíci babička absolvovala následující vyšetření:
– Magnetická resonance – bez nálezu
– Lumbální punkce – bez nálezu
– Vyšetření krve – bez nálezu
– Diabetologie – bez nálezu
– CT – bez nálezu
– EMG – bez nálezu
– Oční – bez nálezu
– Kožní – bez nálezu
Pouze nosní při nosním vyšetření byl nález a to malý znutnělý hlen v dutině, který by však dle lekařů neměl mít jakýkoliv vliv na její stav.
Dle její neuroložky se jedná čistě o neurologický problém, avšak nikdo jí nedokáže pomoci.
Vzhledem k jejím problémům se jí rapidně zhoršil životní standart a společně s tím i zdravotní stav. Prosím poraťte do dělat.
Moc děkuji

MUDr. Alena Cabalová odpověděl